Kupuj rozsądnie produkty skórzane.

admin, Sierpień 1, 2014

Dzięki metce powiadamiającej o składzie możemy bezproblemowo dopasować do własnych wymogów zarówno ubrania, jak i buty lub nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada obowiązku umieszczenia metki informacyjnej przy galanteryjnych wyrobach „skórzanych”. Dlatego też tak często po kilku miesiącach czy nawet tygodniach odkrywamy gorzką prawdę – nabyliśmy nieskórzany bubel! Jak więc rozpoznać asortyment złej jakości?
Głównie pytajmy. Czy produkt, np. pas skórzany posiada warstwy syntetyczne? Czy użyta skóra jest pokryta syntetykiem? Czy w składzie jest tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą ekologiczną?
Bez wątpienia próg szczerości kupców zdarza się różny, a w razie dużych sieci z odzieżą gro pracowników zapewne nawet nie będzie potrafiła na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę oraz co powinno zwiększyć naszą czujność?
Przede wszystkim cena. Nie dajmy się okłamać – eko skóra posiada swoją wartość i nabycie skórzanej teczki męskiej za sto złotych polskich jest po prostu niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na powierzchnię skóry, jeśli jest zbyt gładka lub też zbyt regularna gdy chodzi o przebarwienia, żyłki lub porowatość, najprawdopodobniej jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, w całości ukryte ranty także mogą sugerować, iż zakamuflowano użycie materiałów syntetycznych.
Brak odsłoniętych kantów lub także widocznych spodów skóry, również sugeruje wyrób sztuczny. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Nie zapominajmy,iż skóra ekologiczna to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony śmieć garbarski, a wykonane z niej pasy szalenie ekspresowo się rozlatują. Prawdziwa skóra musi posiadać specyficzny zapach – pozostałość po działaniach garbowania. Podobnie do człowieczej, skóra bydlęca ma nieregularności – mniej lub bardziej widoczne w zależności od zastosowanego lakieru. Dokonując kupna poprzez net zwracajmy uwagę na opis produktu – nie dajmy się oszukać znaczkiem „skóra naturalna”, gdyż zgodnie z prawem można go umieszczać nawet wówczas, gdy produkt posiada jedynie jej niewielkie ilości.
Towar zrobiony z eko skóry powinien przetrwać latami, dlatego warto kupować go rozsądnie!
tekst dostepny na stronie producent wyrobów tekstylnych

,,